Czy książki stają się przeżytkiem?

Książki dla naszych dzieci stają się niewidoczne są jakby poza zasięgiem widzenia, po prostu znikają i stając się przestarzałe. To twierdzenie w sumie wydaje się nie być zbyt daleko od prawdy, ale czy jest? Postęp technologiczny przenosi wiele form mediów drukowanych do ery cyfrowej. Czy książki znikną? Zbadajmy przyszłość ukochanej książki.

Dzieci obecnie chcą dostawać bardziej aktywne historie … wystarczy nacisnąć i przesunąć palcem coś się pokaże lub coś wyskoczy … gry na telefony komórkowe i komputery powiększonej TV to kolejna część historii. Dzieci są teraz bombardowane przez wiele różnych krzykliwych bodźców. Nie mają czasu na wyciszenie, aby uzyskać spokój czytania i marzeń o… jak tego uniknąć?
SVS English-Polish Primary SchoolJa kochałem książki całe moje życie. Od czasu, kiedy był małym dzieckiem zawsze miałem w ręku książkę … to sposób poznałem wróżki i gnomy. Kiedy dorosłem nadal cieszę się czytaniem, choć ilość czasu jaki mogę poświęcić się tej przyjemności stale naruszone są pracą i dziećmi itd. itp. Znasz historię. Wciąż czuję pociąg do książki drukowanej. Kocham biblioteki i mogę spędzić dzień w księgarni. Po prostu czuję się dobrze w tych miejscach. Myśl, że księgarnie i biblioteki mogą przestać istnieć w przyszłości zasmuca mnie. Mam nadzieję, że nie zobaczę tego za mojego życia. Szczerze mówiąc mam nadzieję, że to nigdy nie nastąpi.

Możemy temu zapobiec przez codzienne czytanie książek … wiem, wszyscy mówią, że nie mają wystarczająco dużo czasu … ale jeden rozdział to 10-15 minut, które również są unikalnym czasem dla dziecka być być sam na sam z rodzicem – nie kradnij tej wspaniałej chwili.

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Bądź kontrybutorem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *